Nevolejte.cz – boj proti nevyžádaným telefonním hovorům!

Post thumbnail

Čas každého z nás je jedna z nejvzácnějších věcí, které člověk vlastní. Za žádné peníze si jej totiž nekoupíte a nejde vrátit zpět. Proto bychom se měli snažit prožít život naplno a věnovat se pouze věcem, které nás baví a mají pro nás smysl. Bohužel kolem každého z nás číhá v životě spusta nástrah, které se nás snaží o volný čas připravit.

Přejít na článek

Nevolejte.cz je další užitečná iOS aplikace pro blokování dotěrných hovorů

Post thumbnail

V minulých dnech projekt Nevolejte.cz vypustil na veřejnost dlouho očekávanou iOS verzi své mobilní aplikace pro blokování dotěrných hovorů, která je stejně jako jejich Android verze zcela zdarma pro všechny její uživatele. Nevolejte.cz je český neziskový projekt, který je pod záštitou „Sdružení ochrany před obtěžováním po telefonu“ a poskytuje zdarma ochranu všem lidem, kteří si již nevědí rady s otravy po telefonu.

Přejít na článek

Nevolejte.cz – stop otravům! Zablokujte prodejce po telefonu jednou provždy!

Post thumbnail

Vytáčejí vás telemarketingové agentury? Už jste někdy naletěli dotěrným prodejcům po telefonu? Nevolejte.cz má na ně bič! Pokud již nechcete být více otravováni dotěrnými telefonáty, stáhněte si do svého smartphonu speciální aplikaci. Je zdarma a v boji proti nevyžádaným hovorům vám bude neocenitelným pomocníkem.

Přejít na článek

Seznam otravů je neoficiální

Post thumbnail

Spotřebitelé, kteří si nepřejí být obtěžováni reklamou, se začínají sdružovat a bránit. Existuje celá řada způsobů, jak poznat, že právě příchozí telefonní hovor byste raději zvedat neměli. Patrně nejčastější způsob, jak si předem ověřit, kdo vám volá, je vyhledání čísla volajícího na internetu.

Přejít na článek

Publikováno na tištěné Lidové Noviny

Nevolejte.cz - blokace telemarketingu

Post thumbnail

Další z vychytaných aplikací, kterou využijí hlavně ti, kterým už došla trpělivost s neustále volajícími otravnými telemarketingovými agenturami. Nestačí, že mnozí shání čísla po inzerátech na internetu a volají i několikrát denně, přes důrazné varování volají stále dokola.

Přejít na článek

Braňte se obtěžujícím a otravným hovorům s aplikací Nevolejte.cz

Post thumbnail

Určitě se vám to stalo také: na mobil volá neznámé či dokonce skryté číslo. Když hovor přijmete, ozve se z druhé strany pracovník nějakého call centra či marketingové firmy, který vám skrze nejrůznější okliky začne nabízet služby či produkty, o které zpravidla nemáte zájem. Pokud vás takové hovory obtěžují, můžete se bránit, a to poměrně snadno! Trochu složitější cesta vede přes uložení kontaktu do adresáře a jeho následné blokování/odesílání do hlasové schránky. Je to ale zdlouhavý způsob, neboť čísel, ze kterých taková volání přicházejí, jsou tisíce. Na Androidu to lze vyřešit podstatně elegantněji a snadněji – stačí si nainstalovat jednoduchou aplikaci s výstižným názvem Nevolejte.cz a dál se nemusíte o nic starat.

Přejít na článek

Jak se šikovně zbavit telefonního spamu (nevyžádaného telemarketingu)

Post thumbnail

Stalo se vám také někdy, že vám volalo nějaké cizí neznámé číslo a když jste ho chtěli normálně zvednout a slušně odpovědět, tak se vám představila nějaká cizí osoba z nějakého pochybného call centra s nějakou pochybnou nabídkou, nebo průzkumem? A když jste chtěli ve vzteku rychle osobu odbýt a zeptali jste se, odkud vzali vaše telefonní číslo a jakým právem vás takhle bezdůvodně obtěžují, tak odpověděli, že z nějaké jejich databáze, nebo automatického generátoru čísel? Předpokládám, že se vám to minimálně jednou v životě stalo. Stejně jako mě (třeba teď nedávno).

Přejít na článek

[APLIKACE ANDROID] Nevolejte.cz – stop otravům!

Post thumbnail

Konečně nová aplikace, která zablokuje otravy z telemarketingových agentur. Zvedli jste telefon a najednou vám začala paní nebo pán nabízet nějaké služby? Zdržuje vás to? Zablokujte si hovory. Horší je to, že telemarketingové firmy využívají spoustu různých čísel, což se velmi těžko blokuje.

Přejít na článek

Lze získat záznam telefonního hovoru, kterým jste si něco objednali?

Post thumbnail

Zákon č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích (skrze jeho § 96 odst. 1), však lze zřejmě interpretovat tak, že může jít i o jiný veřejný telefonní seznam. V zásadě jakýkoli, se zařazováním na principu OPT-IN, se souhlasem dotčeného účastníka.

Na tomto předpokladu je postaven i seznam, který vede projekt Nevolejte.cz. Při zařazování do tohoto seznamu nemusíte (ba dokonce ani nemůžete) uvádět svou identitu, takže je vlastně anonymní.

Obsah tohoto seznamu je skutečně veřejně dostupný. Nikoli formou výpisu, ale s možností vyhledání konkrétního čísla (viz obrázek), nebo skrze API, nabízené provozovatelům call center.

Přejít na článek

Publikováno na

Konec otravným telefonátům: je tu Nevolejte.cz

Post thumbnail

Jistě to znáte. V tu nejnevhodnější chvíli vám zvoní telefon a po zvednutí zjistíte, že vám nějaký prodejce nabízí zboží, o které vůbec nestojíte, případně s vámi chce někdo vyplnit dotazník. Pokud s těmito telefonáty máte problém, tak je tu pro vás služba Nevolejte.cz, která umí tyto hovory blokovat. Tím ale její výhody nekončí.

Pokud jste nikdy po zvednutí neznámého čísla neslyšeli: „Hezký den, já jsem Karel Vomáčka ze společnosti VšeJeSuper a mám pro vás jedinečnou nabídku,“ tak jste skutečnými šťastlivci. Velmi výhodně si totiž můžete koupit věci, které vůbec nepotřebujete. Co třeba několik párů ponožek za skutečně „symbolickou cenu“ nebo holící strojek „v podstatě zdarma“. „Neholíte se? A co někdo z rodiny?“ Pan Vomáčka na druhé straně telefonu by vám to totiž skutečně chtěl prodat. A není se čemu divit – je to jeho práce.

Přejít na článek

Stop prodejcům po telefonu

Post thumbnail

Zazvoní zvonec a … ne, pohádky není konec, pouze vás kdosi neočekávaně vzbudil z poobědového dýchánku. Odeberete se tedy ke dveřím a cestou přemýšlíte, kdo vás chce potěšit. Ouha, za dveřmi stojí zcela cizí člověk s cílem vnutit vám “super výhodnou nabídku”. Dáte mu tedy jasně najevo, že mu děkujete za snahu, ale nemáte zájem. Náhle zvoní telefon. Naštvaně zvedáte sluchátko a slyšíte: “Dobrý den, děláme průzkum trhu …” – odpovědí je pár vulgárních výrazů a následně se zamyslíte, zda by nešlo alespoň ty telefonické prodejce zablokovat. A víte co? Šlo, a to magické řešení se jmenuje Nevolejte.cz – stop otravům!

Přejít na článek

Stop otravným hovorům by měla přinést nová česká aplikace

Post thumbnail

Dotěrnost telemarketingových agentur nezná mezí a mnohdy nepomůže ani vytrvalé ignorování volajícího čísla, které si lze dnes na internetu snadno ověřit. Pokud i vás otravují nevyžádané hovory s nabídkou služeb a produktů, NEZOUFEJTE!

Nový projekt „Nevolejte.cz“ chce těmto hovorům nadobro zabránit. Jedinou účinnou obranou je zablokování konkrétního telefonního čísla, ale těch můžete mít za krátkou dobu v telefonu celý seznam. Skupině mobilních nadšenců došla trpělivost a pustili se do vývoje mobilní aplikace (v současné době dostupné pouze pro zařízení s Androidem, ale autoři plánují její rozšířením i na platformy Windows Phone a iOS), která takovým hovorům má předcházet. Jednoduše je zablokuje a uživatel se o nich dozví pouze systémovou notifikací – volající při každém pokusu uslyší vždy obsazovací tón.

Přejít na článek

Nevolejte.cz – konec otravným telefonátům

Post thumbnail

Volá Vám každý den některá z telemarketingových firem se svou úžasnou nabídkou, aby zjistila, co na ni říkáte? Pokud Vás tyto hovory otravují, ochráníte se pomocí nové aplikace Nevolejte.cz.

Nevolejte.cz je nová aplikace pro Android OS 2.2 se sdílenými blacklisty telefonních čísel. Uživatel se může ochránit před otravnými nabídkami různých telemarketingových firem. Aplikace je stáhnutelná přes Google Play a při instalaci vyžaduje přístup ke kontaktům, identitě telefonu a k placenému volání na telefonní čísla, což je sice v souladu s prezentovanými funkcemi aplikace.

Přejít na článek

Řekněte stop otravným hovorům. Pomůže vám česká aplikace

Post thumbnail

Marně byste asi hledali někoho, kdo se dosud nesetkal s nevyžádaným hovorem s nabídkou služeb a produktů, které vůbec nepotřebuje. Operátoři telemarketingových agentur kdykoliv a ani víkend pro ně není překážkou. Těmto otravným hovorům chce nadobro zabránit projekt Nevolejte.cz.

Dotěrnost telemarketingových agentur nezná mezí. Ani vytrvalé ignorování volajícího, jehož číslo si lze dnes již velmi snadno na internetu ověřit, však mnohdy nestačí. Telefonní operátoři jsou neúnavní, často se snaží na přidělené číslo dovolat i několik dnů. Jedinou obranou tak mohlo být uložení konkrétního čísla přímo do telefonního seznamu s nějakým výstižným popiskem.

Přejít na článek

Nevolejte.cz - český obránce před otravnými telefonáty pro Android

Post thumbnail

Bezplatná aplikace Nevolejte.cz pro Android OS 2.2 a vyšší chce pomocí sdílených blacklistů ochránit uživatele od otravných nabídek různých telemarketingových firem a podvodníků. Pro podrobnější informace můžete navštívit stránky nevolejte.cz, kde najdete komplexní vysvětlení projektu i možnosti nahlásit "vaše" otravná čísla.

Je to zajímavý projekt, který může být funkční a může velmi znepříjemnit život firmám, které se živí telefonními nabídkami a otravují lidem život a narušují jejich soukromí.

Přejít na článek