Líbí se Ti Nevolejte.cz?

Pokud ano, podporuj nás na Facebooku nebo Google+ ! Nevolejte.cz žije komunitou - buď součástí!   

Stop telefonnímu spamu!

Vítáme Vás na stránkách českého neziskového projektu Nevolejte.cz, který od roku 2014 a pod záštitou Sdružení ochrany před obtěžováním po telefonu, z.s. poskytuje ZDARMA aktivní i pasivní ochranu všem lidem, kteří si již nevědí rady s otravy po telefonu.

Jako aktivní ochranu jsme pro Vás zdarma připravili mobilní aplikaci na blokování hovorů pro Android i iOS s naší ojedinělou databází blokovaných čísel (tzv. černá listina), která nás odlišuje od konkurenčních call-blockerů. Princip černé listiny funguje na základě kooperace všech uživatelů a sdílení negativních zkušeností mezi nimi.

    

Naše černá listina je ojedinělá tím, že se na ní snažíme nechávat pouze ta čísla, u kterých jsme přesvědčeni, že jsou pro uživatele otravná nebo nebezpečná. Prvním krokem je, že uživatel mobilní aplikace přidá číslo mezi blokovaná a označí ho jedním ze tří typů:

  • prodej po telefonu;
  • otravná osoba; nebo
  • finanční past.

Po označení čísla je toto číslo blokováno jen pro uživatele, který číslo sám přidal a automaticky se dostává na čekací listinu blokovaných čísel. Pokud to samé číslo přidají nezávisle na sobě další dva uživatelé, prochází číslo ještě jednou vnitřní kontrolou a pokud i tato kontrola vyhodnotí, že je číslo vhodné blokovat pro všechny naše uživatele, systém ho přidá na černou listinu.

Od této chvíle je číslo blokováno pro všechny naše uživatele. Názorným příkladem je, že aktuálně blokujeme 20 754 čísel, avšak evidujeme také 1 315 018 žádostí o blokaci. Pokud by však uživatel měl pocit, že potřebuje komunikovat s blokovaným číslem z černé listiny, může si ho pro sebe lokálně odblokovat a číslo se mu normálně dovolá.

Jako pasivní ochranu jsme pro Vás připravili registr Nevolejte.cz, který slouží lidem, kteří nemají telefon se systémem Android nebo iOS a který žádný jiný call-blocker nenabízí. Zápisem do tohoto registru dáváte najevo prodejcům po telefonu, že si nepřejete být kontaktování za účelem marketingu. Více se dozvíte zde.

  • Pokud chcete zablokovat otravné hovory na svém android telefonu, klikněte zde
  • Pokud chcete zablokovat otravné hovory na svém iPhonu, klikněte zde
  • Pokud nemáte telefon se systémem Android nebo iOS a chcete dát prodejcům po telefonu najevo, že nechcete být obtěžováni, klikněte zde
  • Pokud se chcete dozvědět více o našem projektu, klikněte zde